Futboll Premier League Sport

KËRKOHET NGA JUVENTUS DHE “ZIKALTËRIT”/ Ja ku dëshiron të transferohet mesfushori Eriksen

Mesfushori danez i Totenhemit, Kristian Eriksen ka qenë një ndër emrat më të nxehtë të merkatos së verës.

Junajtid, Inter, Juventus dhe Real, kanë qenë skuadrat që kanë dashur t’ia rrëmbejnë Totenhemit, lojtarin gjatë verës që lamë pas.

Eriksenit i skadon kontrata në qershor të vitit tjetër dhe Juventusi me Interin, tentojnë të bëjnë një goditje me parametra zero verën e 2020-ës.

Por, siç raporton “Daily Star”, danezi ka vendosur dhe dëshiron, që t’i bashkohet Mançester Junajtid, duke mos ndryshuar kampionat, por vetëm qytet.

Mbetet të shihet nëse do të plotësohet dëshira e mesfushorit, apo do të ketë lëvizje tjetër.

Related posts

KRAHASIMI/ Viti 2022 me sprint kuqezi, Milani rast unikal në Europë (FOTO)

Delo.autor

“BISHA E BOKSIT”/ E dashura SEKSI e Krasniqit: I ndalon që të shkoi në KOSOVË, ndryshe…

Isa.Autor

SKANDAL/ Rezultoi pozitiv në testin antidoping, pezullohet një tjetër peshngritës shqiptar…

Delo.autor

Leave a Comment