Futboll Sport

NGJARJA E RËNDË VJEN NGA TURQIA/ Kishin grindje për derbin, përfundimi është tragjik (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi, pas një sherri mes dy tifozëve kundërshtarë të Galatasarait dhe Fenerbahçes.

Dy tifozët ishin duke e ndjekur derbin ditën e djeshme në të njëjtin lokal dhe, gjatë zhvillimit të ndeshjes kishin një grindje midis tyre. Pas ndërhyrjes së personave që ndodheshin aty, të dy tifozët u ndanë dhe shkuan në shtëpitë e tyre.

Megjithatë asgjë nuk kishte përfunduar këtu, pasi njëri nga tifozët i mërzitur nga dita e djeshme shkon në shtëpinë e personit që kishte sherrin dhe e gjuan me pistoletë, por ky i fundit iu shmang dhe nuk u kap nga plumbat.145240

Në nerva e sipër, pasi dështoi ta godiste me pistoletë, personi në fjalë merr thikën dhe e godet në trup duke i shkaktuar plagë të shumta, të cilave nuk mundi t’iu mbijetojë. PanoramaSport

Related posts

“EURO 2020″/ “Azzurrët” të papërmbajtshëm, Insigne ndëshkon Belgjikën me një gol “alla Del Piero” (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Luhet ndeshja kualifikuese Europa League Teuta-Ventspils, mbyllet pjesa e parë.

Delo.autor

Dzeko dhe Palmeiri gati për në Londër, goditje e dyfishtë e Chelsea-s për 60 mln euro

Q.Autor

Leave a Comment