Futboll Sport

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Trajneri Klopp dëshiron në të ardhmen të drejtojë kombëtaren e…

Jurgen Klop mori çmimin si trajneri më i mirë i sezonit të fundit, çmim që u dha nga institucioni më i lartë i futbollit, FIFA.

Megjithatë sipas asaj që shkruan “DailyMail”, tekniku gjerman dëshiron që në të ardhmen të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë.

Kjo i ka trembur drejtuesit e Liverpulit, të cilët i kanë ofruar trajnerit rinovimin e kontratës, por duket se trajneri nuk do ta pranojë, pasi dëshiron të drejtojë kombëtaren e vendit të tij.

Por tifozët e Liverpulit nuk duhet të shqetësohen, pasi Klop ka kontratë me “The Reds” deri në vitin 2022 dhe largimin po e mendon pikërisht pas përfundimit të kontratës.

Tekniku gjerman ia doli të fitojë Ligën e Kampionëve në sezonin e fundit, teksa ishte shumë afër fitimit të titullit kampion, por në fund nuk ia dolën pasi u renditën 1 pikë pas Mançester Sitit.

Related posts

“JEMI TREGUAR TË QARTË”/ Marotta sqaron: Icardi? Kur të mbyllet merkato…

Delo.autor

“MJAFT MË”/ Presidenti i Napolit shpërthen ndaj gjyqtarëve: Nuk vazhdohet kështu

Delo.autor

​Barcelona e rekordeve, dy vite pa u akorduar asnjë penallti kundër tyre

Q.Autor

Leave a Comment