Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Brescia-Juventus Rezultati 1-2

Miralem Pjanic

Brescia dhe Juventusi luajnë mes tyre takimin e vlefshëm për javën e pestë të Serisë A, në stadiumin “Mario Rigamonti”.

Tekniku Mauricio Sarri nuk do të ketë në dispozicion Kristiano Ronaldon në këtë takim, ndërkohë që nga ana tjetër, sfidën e parë për vendasit do ta luajë Mario Baloteli, që deri në këtë javë ka pasur një dënim.

Bresha vjen nga fitorja me Udinezen javën e fundit, dhe kërkon një tjetër rezultat pozitiv, ndërsa Juventusi fitoi me përmbysje në shtëpi ndaj Veronës, dhe hapi fals nuk lejohet, duke parë se Interi gjendet para në klasifikim.

 

21:00 | Brescia-Juventus 1-2

MINUTA 63/ Juvenuts kalon në avantazh me golin e shënuar në Miralem Pjanic.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 40/ Juventus barazon shifrat falë kundërshtarit Jhon Chancellor me autogol.

MINUTA 4/ Brescia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alfredo Donnarumma.

Nis sfida

Related posts

Igli Tare: Dikush po luan pisët për çështjen De Vraj

Sadik.Autor

HESHTJA SKANDALOZE/ Shoqatat legjitimojnë dhunën ndaj arbitrave dhe lojtarëve

Delo.autor

E PAZAKONTË/ Messi do të shkojë në Kupën e Amerikës pa… skuadër

Delo.autor

Leave a Comment