Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Cagliari-Inter. Rezultati 1-2

Nis sfida e Serie A mes Cagliarit dhe Interit.

Pas gjashtë ditësh nga debutimi në “San Siro” ndaj Leçes, Interi i ri i Antonio Contes kërkon një tjetër fitore këtë herë në “Sardegna Arena” kundër Cagliarit ambicjoz, që humbi me Brescian në debutim. Në fushë, titullar Radja Nainggolan ndaj Interit të tij, ndërsa te zikaltërit nuk ka ndryshuar asnjë presje nga 11-tshja debutuese e sezonit.Sakaq, Alexis Sanchez në stol.

 

MINUTA E 72/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Romelu Lukaku.

MINUTA E 50/ Cagliari barazon shifrat me golin e shënuar nga Joao Pedro.

LIVE/ Cagliari – Inter 1-2

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 30/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lautaro Martinez.

Nis sfida

LIVE/ Cagliari – Inter 0-1

Related posts

SUPER LEAGUE/ UEFA merr vendimin për Realin, Juventus dhe Barcelonën. Ja dënimi i rëndë për tre klubet…

Delo.autor

Këta janë lojtarët e Brazilit për në Botëror, ftohet edhe Neymar

Sadik.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Mbrëmje Europiane: Beteja gjigantësh sot për një vend në Play-off

Isa.Autor

Leave a Comment