Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Armeni-Itali. Rezultati 1-2

Nis ndeshja Eliminatore “Euro 2020” prej orës 18:00 në Erevan mes Armenisë dhe italisë.

Armenia për të arritur një rezultat prestigjoz dhe për të mbajtur ndezur shpresat për kualifikim, Italia për të vazhduar rrugëtimin në krye të Grupit J për kualifikueset e Euro 2020.

Roberto Mancini ka befasuar me formacionin, duke qenë se titullar në mesfushë ka hedhur Barella, që te Interi është rezervë. Edhe pse trajneri tha se Sensi ishte gati për nga minuta e parë, ndryshoi mendje sot. Balotazhin Belotti-Immobile e ka fituar “gjeli” i Torinos.

 

MINUTA E 77/ Italia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lorenzo Pellegrini.

Nis pjesa e dytë

LIVE/ Armeni – Itali 1-2

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 28/ Italia barazon shifrat me golin e shënuar nga Andrea Belotti.

MINUTA E 11/ Armenia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alexander Karapetian.

Nis sfida

LIVE/ Armeni – Itali 1-1

Related posts

De Vrij flet si veteran: Interi ambicioz, Ronaldo e bën më tërheqëse Serinë A

Isa.Autor

Fiton De Laurentiis/ Chelsea do paguajë klauzolën e Maurizio Sarrit

Sadik.Autor

Gati finalizimi/ Griezmann te Barcelona, francezi merr “vulën” e Leo Messit

Sadik.Autor

Leave a Comment