Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Kosovë-Çeki, nis pjesa e dytë. Rezultati 1-1

Kombëtarja e Kosovës përballet me Republikën Çekisë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020.

Po luhet ndeshja në stadiumin Fadil Vokrri prej orës 15:00.

Pak minuta më parë janë bërë publike dhe formacionet me të cilat skuadrat do ta nisin takimin.

Trajneri Challandes do ta startojë ndeshjen me formacionin 4-2-3-1.

Dy lojtarët kyç të ekipit të cilët janë të dëmtuar, Arbër Zeneli dhe Milot Rashica,  tekniku ka menduar t’i zëvendësojë me Elbasan Rashanin dhe Edon Zhegrovën.

 

nis pjesa e dytë

LIVE/ Kosovë-Çeki 1-1

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 20/ Kosova barazon shifrat me golin e shënuar nga Vedat Muriqi.

MINUTA E 11/ Çekia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Patrik Schick.

Nis sfida

LIVE/ Kosovë-Çeki 1-1

Related posts

E BUJSHME/ Real Madrid arrin marrëveshjen me yllin belg të Chelsea

Isa.Autor

Romanjoli përpara derbit: Është përballje për Ligën e Kampionëve, MILANI ka qenë…

Isa.Autor

Ndeshja më e rëndësishme e karrierës, kapiteni i Suedisë është në ankth sepse gruaja e tij…

Isa.Autor

Leave a Comment