Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Angli-Kosovë. Rezultati 5-3

Kosova luan ndeshjen e pestë në grupin A kualifikues për Europianin 2020, në transfertë ndaj Anglisë.

“Dardanët” renditen të dytët në grup me 8 pikë, dhe vijnë nga një formë e jashtëzakonshme, prej 15 ndeshjesh pa humbje. Teksa ka shanse reale për t’u kualifikuar në EURO 2020, ekipi i Bernard Shaland kërkon një tjetër surprizë në grup, këtë herë në fushën e Sauthemptonit, në “Saint Mary’s Stadium”.

Trajneri Shaland nuk ka bërë ndonjë surprizë në formacion, duke qenë edhe se zgjedhjet janë të pakta prej dëmtimeve të shumta, e kryesisht luajnë ata që fituan edhe ndeshjen ndaj Çekis.

 

 

MINUTA E 54/ Vedat Muriqi shënon golin e tretë për Ksovën me penallti.

MINUTA E 49/ Kosova shënon golin e dytë Valon Berisha.

Nis pjesa e dytë

20:45 | Angli-Kosovë 5-3

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 45+1/Anglia shënon golin e pestë falë Jadon Sancho.

MINUTA E 44/ Anglia shënon golin e katërt falë Jadon Sancho.

MINUTA E 38/ Anglia dyfishon epërsinë falë autogolit të realizuar nga Mergim Vojvoda.

MINUTA E 19/ Anglia kalon në avantazh me golin e shënuar nga Harry Kane.

MINUTA E 8/ Anglia barazon shifrat me golin e shënuar nga Raheem Sterling.

MINUTA E 1/ Kosova ka kaluar në avantazh me golin e shënuar nga Valon Berisha.

Nis sfida

20:45 | Angli-Kosovë 5-1

FORMACIONET

ANGLIA: Pikford, Aleksandër-Arnold, Meguajër, Çiluell, Rajs, Kin, Henderson, Barkli, Sterling, Sanço, Kejn.  Trajner: Garet Sauthgejt.

KOSOVA: Muriç, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Hadërgjonaj, Voca, Halimi, Muslija, V.Berisha, Celina, Muriqi.  Trajner: Bernard Shaland.

Related posts

TRAJNERI CONTE E KËRKON TEK INTER/ Flet Rakitic: Kam biseduar me klubin, dëshira ime është të…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Itali-Greqi. Nis pjesa e dytë

Delo.autor

E PABESUESHME/ A do të luajë MESSI kundër INTERIT? Valverde jep këtë përgjigje

Isa.Autor

Leave a Comment