Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Spanjë-Ishujt Faroe. Rezultati 3-0

Pas fitores 2-1 në udhëtim te Rumania, Spanja do të kërkojë një tjetër triumf për t’u shkëputur edhe më shumë në Grupin F.

Për dallim nga ndeshja e kaluar, Robert Moreno ka hedhur në fushë pothuajse tjetër formacion – vetëm Ramos dhe Rodrigo startojnë sërish.

Pas pesë ndeshjeve, Spanja ka grumbulluar 15 pikë, 5 më shumë se përcjellësi më i afërt, Suedia.

 

MINUTA E 90/ Spanja shënon golin e tretë falë Paco Alcacer.

MINUTA E 50/ Spanja dyfishon shifrat me goli ne shënuar nga Rodrigo.

Nis pjesa e dytë

LIVE/ Spanjë-Ishujt Faroe 3-0

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 14/ Spanja kalon në avantazh me golin e shënuar nga Rodri.

Nis sfida

LIVE/ Spanjë-Ishujt Faroe 1-0

Related posts

MOMENTET E VËSHTIRA TË KAPITENIT/ Lorik Cana tregon arsyen pse la Italinë dhe po jeton në Shqipëri

Delo.autor

PROBLEME TEK JUVENTUSI/ Trajneri Allegri shqetësohet për situatën

Delo.autor

SAN MARINO-SHQIPËRI/ Edi Reja me dryshime të mëdha, ja formacioni i mundshëm i Kombëtares…

Delo.autor

Leave a Comment