Futboll Seria A Sport

MBETËN JASHTË LISTËS SË CHAMPIONS/ Sarri kërkon t’i shesë në merkaton e janarit dy yjet…

Gjatë merkatos së janarit, Juventus do të tentojë të shesë dy lojtarët, Mario Mandzukic dhe Emre Can të cilët mbetën jashtë listës së Ligës së Kampionëve.

Sulmuesi kroat e kishte të qartë se nuk do të ishte pjesë e Juventusit në Ligën e Kampionëve dhe gjatë gjithë merkatos së verës u përfol për një largim nga Torino, por klubi bardhezi nuk arriti marrëveshjen me asnjë klub.

Në krahun tjetër, i shokuar me këtë vendim të Maurizio Sarrit ka mbetur mesfushori Emre Can.

‘Goal.com’ raporton se Juventus do të provojë të shesë këta dy lojtarë gjatë merkatos së janarit.

Mario Mandzukic te Juventus është transferuar nga Atletico Madrid, ndërsa Emre Can nga Liverpool.

Related posts

Guardiola: Është një nder që punoj me Aguero, ndërsa ai është një legjendë

Q.Autor

Dëmtimi i Koscielny/ Ja sa gjatë do të mungojë mbrojtësi francez

Sadik.Autor

KUR TË URON EDHE “ARMIKU”/ Quagliarella: Më kapin të dridhurat me emrin e lojtarit…

Delo.autor

Leave a Comment