NJË TJETËR TRIUMF PËR TIRANËN/ “Bardheblutë” mposhtin Skënderbeun dhe nis shkëputjen nga rivalët

Tirana ka siguruar një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, teksa ka mposhtur Skënderbeun me rezultatin 3-1 në sfidën e vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë Superiore, duke kryesuar kështu kampionatin.

Ishte Ngo ai që hapi serinë e golave në fundin e pjesës së parë, teksa përfitoi nga një gabim i Koliçit. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e bardhebluve. Në pjesën e dytë, korçarët arritën të barazonin rezultatin në minutën e 66-të me anë të Pollozhanit. Kur u mendua se ndeshja po shkonte drejt barazimit, ishin Halili dhe Hoxhallari që me golat e tyre, i siguruar triumfin e radhës 24 herë kampionëve të vendit.