Ekskluzive Futboll Sport

NUK NDALET BOKSIERI FLORIAN MARKU/ Shkakton “TËRMET” në mes të Londrës, “SHKATËRRON” kundërshtarin e tij Çek (NDESHJA E PLOTË)

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vijuar serinë e tij të fitoreve pasi mbrëmë ka triumfuar në duelin ndaj rivalit të tij çek Miroslav Serban  në Londër. Florian Marku është mbështetur fuqishëm nga tifozët shqiptar në arenën më të madhe të Londrës.

Në mesin e përkrahësve shqiptarë prezent në arenë kanë qenë edhe dy miqtë  futbollistët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi. Fitorja e Markut erdhi me pikë plotë 65 dhe me vendim unanim të gjyqtarëve.

Kjo sfidë e fituar nga shqiptari ish-luftëtar i MMA, ishte e vlefshme për kategorinë “Welterweight, me Markun që tashmë shijon shifra.

Kjo ishte fitorja e katërt në po kaq ndeshje për Markun në boks, pas eksperiencës pa humbje edhe në kickbox.

Ndeshja e plotë:

/AlpeNews.al

 

Related posts

FLET PËR PLANET NË TË ARDHMEN/ Mourinho “zbulon”: Kam filluar të mësoj gjuhën…

Delo.autor

TEVEZ tërbon MESSIN/ RONALDO është më i miri, “PLESHTI” nuk e kam parë kurrë në…

Isa.Autor

KROACI-ANGLI/ Përballen në “Luzhniki” për të kapur finalen e madhe kundër Francës

Isa.Autor

Leave a Comment