Futboll Seria A Sport

PËRGATIT GODITJEN E MADHE/ Igli Tare shënjestron futbollistin e radhës shqiptar…

Igli Tare ka piketuar futbollistin e radhës shqiptar për t’ia bashkuar skuadrës së Lazios dhe këtë herë është përsëri nga radhët e përfaqësueses së Kosovës.

Mediat turke insistojnë se drejtuesi shqiptar i Lazios sheh Vedat Muriqin si përforcimin e radhës të ekipi të tij, pasi kërkon një lojtar të tillë me peshë në sulm për t’ia bashkuar skuadrës së drejtuar nga Simone Inzagi, i cili ka dhënë parimisht pëlqimin e tij.

Në Turqi insistojnë se edhe pas kalimit te Fenerbahce, Lazio ka shfaqur interes konkret për sulmuesin dhe në një moment është diskutuar edhe transferimi i tij i menjëhershëm në Itali.

Por më pas klubi ka vendosur të presë pak kohë, me Taren që ka kërkuar të shohë në veprim Muriqin në këtë pjesë të parë të sezonit.

Lojtari do të jetë në monitorim dhe nuk është aspak çudi që në janar pista e Lazios të rihapet, me atë që do t’i bashkohej kontingjentit të shqiptarëve në këtë skuadër e cila është e vëmendshme ndaj talenteve që mund të sigurojë.

Related posts

GRAND PRIX BUDAPEST/ Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale, synon medaljen e…

Delo.autor

Mbappe: Neymar qëndron te PSG, lajmet për transferimin e tij te Reali nuk janë të vërteta

Sadik.Autor

LA LIGA/ Gareth Bale kalon në avantazh Realin

Q.Autor

Leave a Comment