PLAS REVOLTA TEL “KUQEZINJTË”/ Belotti bën mrekulli, goli i Torinos nxjerr Reinen me të kuq (VIDEO)

Torino ka barazuar rezultatin ndaj Milanit me anë të Belottit në minutën e 72′. Një top nga mesfusha gjen Belottin, i cili shmang mbrojtjen dhe gjuan fort drejt portës për 1-1.

Donnarumma gabon dhe nuk arrin ta ndal si duhet me një grushtim që e fut drejt portës. Pankina e Milanit shpërthen me Reinën që i kryeson revoltës dhe ndëshkohet me karton të kuq nga gjyqtari kryesor.

Pak minuta më vonë, Torino gjen dhe golin e dytë me anë të kapitenit Belotti sërish. Lojtari i Italisë gabon në tentativën e parë përballë Donnarummës më pas kthehet me roveshatë për 2-1.