Bundesliga Futboll Sport

PO SHKËLQEN NË GJERMANI/ Juventus futet në garë për yllin e Bundesligas…

Kai Havertz është një nga talentet më të mëdhenj gjerman, i cili po shkëlqen me Bajer Leverkusenin në Gjermani.

Mesfushori zhvilloi 42 ndeshje sezonin e fundit me Leverkusenin në të gjitha kompeticionet, ku arriti të shënojë 20 gola. Gjithashtu edhe sezonin e ri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, teksa në 3 ndeshje të zhvilluara, ka arritur të gjejë 2 herë rrugën e rrjetës.

Për 20-vjeçarin interes të veçantë gjatë merkatos verore kishte shfaqur Bajern Mynihu, por lojtari vendosi të qëndrojë edhe për të paktën një sezon në “BayArena”. Liverpuli e ndjek prej kohësh gjermanin dhe do të tentojnë ta transferojnë atë në Premier Ligë.

Lojtari pëlqehet shumë nga tekniku Klop, i cili e do me çdo kusht në skuadrën e tij dhe drejtuesit do të përpiqen t’ia plotësojnë këtë dëshirë.kai havertz

Megjithatë sipas asaj që shkruan “Daily Star”, në garë për të marrë shërbimet e Havertz, është futur edhe Juventusi të cilët gjithashtu po përgatisin një ofertë për ta marrë në skuadrën e tyre talentin e Bundesligës.

Related posts

Starova: Skemat e Panuçit nuk janë të qëndrueshme, si këta lojtarë gjen me shumicë në…

Isa.Autor

NDODH BEFASIA/ Rodriguez shumë PRANË transferimit tek gjigantët e Premier League

Isa.Autor

Femrat e Anglisë shkatërrojnë Meksikën, ja goli i çuditshëm që shënuan “3 luaneshat” (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment