Futboll Premier League Sport

PRAPASKENAT E MERKATOS SË VERËS/ Coutinho iu vetofrua Manchester Cityt, por Guardiola…

Ishte një merkato e nxehtë këtë verë, ku ndodhën jo pak transferime të bujshme në çdo kampionat kryesor.

Një prej tyre ishte kalimi i Filipe Kutinjos te Bajerni në Gjermani. Braziliani la Barcelonën dhe për këtë është shumë i lumtur siç është shprehur vet më pas.

Por, “Tv3” zbulon prapaskenat e merkatos verore, ku braziliani iu vetofrua Sitit, skuadër që luan në sulm dhe është një atraksion për çdo lojtar të avancuar.

Guardiola nga ana e vet nuk ishte ishte i interesuar për këtë lëvizje dhe çdo gjë mbeti aty. Spanjolli nuk e donte lojtarin në skuadër, pasi kishte jo pak të tjerë në repartin e avancuar dhe do të kishte një prishje të balancave.

Related posts

YLLI I KOMBËTARES TITULLAR TEK ATALANTA/ Gjimshiti: Zviceranët u mërziten kur zgjodha Shqipërinë, kam dhe pasaportë serbe

Isa.Autor

FLET PËR VENDIMIN E YLLIT FRANCEZ/ Ibrahimovic këshillon: Në Paul Pogba dëshiron të largohet, atëherë…

Delo.autor

Champions League/ REAL MADRID-LIVERPOOL, Mane shënon golin e parë ndaj spanjollve

Sadik.Autor

Leave a Comment