Futboll Sport

SPANJË-ISHUJT FAROE/ “Furia e Kuqe” me shumë ndryshime në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTQARE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Spanjës dhe Ishujve Faroe.

Pas fitores 2-1 në udhëtim te Rumania, Spanja do të kërkojë një tjetër triumf për t’u shkëputur edhe më shumë në Grupin F.

Për dallim nga ndeshja e kaluar, Robert Moreno ka hedhur në fushë pothuajse tjetër formacion – vetëm Ramos dhe Rodrigo startojnë sërish.

Pas pesë ndeshjeve, Spanja ka grumbulluar 15 pikë, 5 më shumë se përcjellësi më i afërt, Suedia.

Related posts

E BUJSHME/ Real Madrid dhe Chelsea bien dakord, Hazard transferohet për një shifër REKORD

Isa.Autor

SKËNDERBEU-BYLIS/ Mundësi e artë për korçarët, e pabesueshme çfarë humbet Bregu (VIDEO)

Delo.autor

ZBARDHEN BISEDIMET/ Zidane tek Man United: Ja si qëndron e vërteta me francezin

Isa.Autor

Leave a Comment