Futboll Sport

TRIUMFON NDAJ LITUANISË/ I papërmbajtshëm Ronaldo, ja rekordi që ka thyer në “Euro 2020”

Cristiano Ronaldo theu një tjetër rekord me fanellën e kombëtares portugeze.

Sulmuesi 34 vjeçar u ngjit në krye të listës së golashënuesve në kualifikueset e Europianit.

Vendi i parë mbahej nga Robie Kean me 23 gola, dhe në vendin e dytë qëndronte Ronaldo me 21 të tillë.

Mirëpo me katër golat e shënuar në mbrëmjen e sotme ndaj Lituanisë CR7-ta u ngjit në kuotën e 25 golave duke lënë pas Kean. Duhet theksuar se irlandezi e ka mbyllur me futbollin e luajtur.

“Ylli” i Portugalisë ka dhe 4 ndeshje të tjera në dispozicion për ta thelluar dhe më tej këtë rekord.

Në këto eliminatore Portugalia do të përballet dy herë me Luksemburgun, një herë Ukrainën dhe një herë tjetër me Lituaninë.

Related posts

SHFAQ INTERES “DJAJTË E KUQ” DHE ARSENAL/ Sulmuesi 24-vjeçar shumë afër klubit…

Delo.autor

Trajneri i ri i Kosovës: Nuk jam Mourinho e as Guardiola, por do të punoj për ta çuar Kosovën përpara

Q.Autor

AJAXI PO KRIJON HISTORINË/ Jehona mediave sportive në Europë: “Nipërit” e Joan Krujfit po bëjnë… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment