Futboll La Liga Sport

VAZHDOJNË PROBLEMET PËR ZIDANE/ Dëmtohet me kombëtaren Serbe afrimi i verës…

Dëmtimet mesa duket do jenë problemi kryesor për Real Madridin në sezonin e ri që sapo ka nisur.

Që në fillim të sezonit teknikut Zidan i duhej të përballej me një numër të lartë dëmtimesh, që e detyruan të luajë me të gjithë lojtarët që kishte në skuadër një sezon më parë, edhe pse bënë shumë afrime në merkaton e verës.

Ditën e sotme trajneri francez është vënë në dijeni se një lojtar tjetër i madrilenëve ka pësuar dëmtim gjatë grumbullimit me kombëtaren e tij. Bëhet fjalë për Luka Joviç, i cili u transferua këtë verë në Spanjë, nga Aintraht Frankfurti.

Sulmuesi 21-vjeçar ishte grumbulluar me Serbinë për ndeshjet kualifikuese të Euro2020, por grumbullimi nuk shkoi në mënyrën më të mirë të mundshme. Lojtari u aktivizua ditën e djeshme përballë Portugalisë në minutën e 87’ të ndeshjes dhe Federata Serbe e Futbollit, ditën e sotme ka njoftuar klubin spanjoll se sulmuesi ka pësuar një dëmtim.jovic

Joviç është larguar menjëherë nga grumbullimi me kombëtaren, teksa ka udhëtuar drejt Spanjës për vizita më të detajuara dhe për të kuptuar shkallën e dëmtimit.

Related posts

LIVERPOOL “PREK QIELLIN”/ Ja të gjitha rekordet që mund t’i thyejë në vitin 2020

Delo.autor

SPEKTAKËL NË BALLSH/ Bylisi dhe Partizani ndahen në “paqe”

Delo.autor

SUPERLIGA/ Kukësi për maksimumin në Laç, sfidë mbijetesë në Fushë Krujë

Isa.Autor

Leave a Comment