Basketball Sport

BASKETBOLL/ Teuta mposht kampionët e Gogës, Partizani merr derbin

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 3-të të Superligës në basketboll për mfeshkuj. Ekipi i Vllaznisë kryeson kampionatin me 6 pikë të plota. Shkodranët fituan në sekondat e fundit 78-77 ndaj Tiranës.

Po kaq dramatike edhe fitorja e Teutës në fushën e Goga Basket, me shifrat 98-97. Një humbje e papritur e skuadrës kjampione, që lëshon kreun e renditjes.

Rikthehet te fitorja ekipi i Partizanit, që në “Fahrie Hoti” triumfoi 78-63 ndaj Barleti Eagles në derbin kryeqytetas. Skuadra e Eagles dhe ajo e Tiranës mbyllin renditjen pa asnjë fitore deri më tani.

Superliga – Meshkuj, java e 3-të

Vllanzia – Tirana, 78-77

Goga Basket – Teuta, 97-98

Barleti Eagles – Partizani, 63-78

Renditja: Vllaznia 6 pikë, Goga Basket 5 pikë, Partizani 5 pikë, Teuta 5 pikë, Tirana 3 pikë, Barleti Eagles 3 pikë.

Related posts

BARAZIM DRITHËRUES/ CR7 nuk mjafton, Gervinho “shtang” Juventusin në limite

Delo.autor

NUK ËSHTË RONALDO/ Shpërtheu në TETOR, shpallet futbollisti i muajit në Seria A

Isa.Autor

BUZËQESH PANUCCI/ Xhaka rikthehet titullar dhe spikat me asistin e shkëlqyer (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment