Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Liverpool fiton në “thrillerin” ndaj Leipzig, Chelsea triumfon në Francë

Liverpool ka rrezikuar shumë, por në fund ka marrë një fitore të rëndësishme duke mposhtur Salzburgun me rezultatin 4-3. Skuadra e Klopp ishte 3-0 në avantazh  falë golave të Mane, Robertson dhe Salah përpara se miqtë të barazonin gjithçka ,e Hwang Hee-Chan, Minamono dhe Haland.. Në fund, goli i Salah ka qenë vendimtar dhe The Reds tani ndodhen në vend të tretë me pikë të barabarta me austriakët.

Chelsea ka mposhtur Lille në Francë me rezultatin 2-1. The Blues kanë shënuar të parët me Abraham përpara se Osimeh të barazonte për vendasit. Në fund të takimit, braziliani Willian ka shënuar golin e fitores për miqtë. Me këtë fitore Chelsea ngjitet në vend të dytë pas Ajaxit që ka fituar ndeshjen e tij me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Valencias. Një tjetër paraqitje spektakolare e skuadrës holandeze e cila vazhdon të mahnitë me lojën e bukur.

Ndërkohë në ndeshjet e tjera RB Leipzig ka humbur në shtëpi ndaj Lyon me rezultatin 2-0.  Zeniti ka mposhtur Benfica-n me rezultatin 3-1 dhe merr kreun e renditjes në grupin G.

Related posts

LIVE/ BARCELONA dhuron spektakël dhe shënon një gol fantastik me Coutinhon (VIDEO)

Isa.Autor

MANCINI I KRAHASOI UELLSIANËT ME STOKE CITY/ Gareth Bale ironizon: Kurrë nuk e kam ditur që…

Delo.autor

Kush është Koreja e Jugut, skuadra që nuk fiton trofe prej 58 vitesh

Sadik.Autor

Leave a Comment