Futboll Kategoria Superiore Sport

DYSHJA DITA-MUJA NDEROJNË KORÇARËT/ Skënderbeu thyen “Gjirokastritët” në minutat e fundit

Skënderbeu ka mundur me rezultatin 2-0 Luftëtarin në shtëpi, në minutat e fundit duke marrë një trepikësh të artë në fushën e vet.

Skuadra korçare ka pritur deri në minutën e 92-të, ku Dita ka zhbllokuar sfidën me penallti. Krasniqi u rrëzua në zonë, Sino akordoi 11-metërsh, dhe korçarët nuk mund ta humbisnin kërë rast të artë të minutave të fundit.

Luftëtari ka luftuar gjatë gjithë lojës, por është thyer në fund në një ndeshje që dukej se do të mbyllej në barazim.

Kështu Skënderbu me këtë fitore shkon në kuotën e 12 pikëve, ndërsa Luftëtari mbetet në vendin e nëntë me vetëm pikë.

Related posts

CARVAJAL SHOKON ME DEKLARATËN/ Shikoni çfarë thotë pas humbjes me Barcelonën

Delo.autor

Roma prezanton blerjen e 10-të të merkatos së verës

Sadik.Autor

Sarri drejt zyrtarizimit, por shikoni kush do të jetë asistenti i tij te Chelsea!

Sadik.Autor

Leave a Comment