Futboll Sport

EURO 2020/ Gol fantastik i Kroacisë, Petkovic magjeps Splitin. Ja “PERLA” (VIDEO)

Kroacia ka dyfishuar shifrat ndaj Hungarisë në shtëpi, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt fitores dhe konsolidimit të kreut në grup.

Pas Luka Modric, i cili shënoi në minutën e pestë, Bruno Petkovic ka dyfishuar shifrat me një gol mjaft të bukur. Sulmuesi i Dinamos së Zagrebit mposhti me finte portierin mik, që mbeti i shtangur nga veprimi i bukur i Petkovic.

Related posts

TËRMETI QË SHKUND SHQIPËRINË/ Nga Shaqiri te Granit Xhaka. Lutje dhe solidarizim për të prekurit (FOTO)

Delo.autor

PRITJE MADHËSHTORE/ Tifozët e Galatasarayt krijuan për Radamel Falcao një atmosferë të zjarrtë (VIDEO)

Delo.autor

SURPRIZON “GJELI”/ Loris “shpall” portierin më të mirë në botë: Nuk kam asnjë dyshim…

Isa.Autor

Leave a Comment