Futboll Sport

EURO 2020/ Rusia fundos Skocinë me dy gola “MAGJIK” në 3 minuta (VIDEO)

Rusia po mund 2-0 Skocinë në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të kualifikueseve për Euro 2020.

Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim 0-0, rusët kanë shënyar dy gola të mrekullueshëm në harkun e tri minutave.

Dzyuba ka kaluar në avantazh vendasit në minutën e 57-të me një kthesë të bukur brenda zonës, ndërsa Ozdoev ka dyfishuar në të 60-ën me një predhë nga jashtë zone.

Ky rezultat eliminon Skocinë.

Related posts

ISH-PILOT NË FORMULA 1/ Felipe Massa: Ai do ta fitojë titullin kampion më shpejt se Verstappen dhe Vettel

Delo.autor

As dy muaj në Shqipëri, braziliani ikën me falënderime

Sadik.Autor

KËRKON LARGIMIN NGA BAYERNI/ “Kuqezinjtë” synon të rinojë ekipin, në sulm për talentin 21-vjeçar…

Delo.autor

Leave a Comment