Ekskluzive Futboll La Liga Sport

“XHEVAHIRI” QË PO I MAHNIT TË GJITHË/ Ansu Fati tani mund të përfaqësojë zyrtarisht kombëtaren…

Pas një fillimi mjaft mbreslënës në sezonin 2019/20, ndjesia 16-vjeçare Ansu Fati tani mund të përfaqësojë zyrtarisht Kombëtaren Spanjolle.

Pas mbërritjes së tij në ekipin e parë të Barcelonës në mungesë të Messit, 16-vjeçari ishte një objektiv i menjëhershëm për Federatën Spanjolle të Futbollit (FSF) pasi ata u bindën për të siguruar një futbollist të talentuar për të ardhmen.

FIFA mori të gjitha informacionet për rastin e lojtarit që ata kërkuan, dhe pasi ai fitoi kombësinë Spanjolle në Shtator, procesi ishte, por një formalitet.

Ideja brenda Federatës Spanjolle ishte që Fati të përfshihej menjëherë në Kupën Botëros U-17 në Brazil, megjithatë “xhevahiri”  tani pritet të përfaqësojë skuadrën e U-21 në nëntor për ndeshjet kundër Gjermanisë dhe Malit të Zi.

AlpeSport.al

Related posts

NJË FEMËR TEK KUKËSI/ Në Laç gjykon kryesori me stemën e FIFA-s (FOTO)

Delo.autor

Lucio: Juventus mund të realizojë Triplete-n. Douglas Costa dhe Alex Sandro janë lojtar të shkelqyer

Sadik.Autor

“MBULOHET” NË GJAK MBROJTËSI SERB/ Përplasje BRUTALE me portierin e skuadrës së tij (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment