Futboll Premier League Sport

KËRKON PËRFORCIME TË MËDHA/ Sheiku i klubit të Premier League piketon mbrojtësin e Barcelonës…

Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet, mund të jetë afrimi i parë i drejtuesve të rinj të Newcastle.

Klubi anglez kërkon përforcime në mbrojtje dhe për ta transferuar që në janar lojtarin, ka nisur menjëherë bisedimet me katalanasit.

Drejtuesit e klubit nuk duan të bëjnë çmenduri që në merkaton e dimrit, pasi në verë kanë projektuar goditje të mëdha dhe për këtë mënyrë profili i Lenglet duket më i përshtatshmi për skuadrën.

Sipas mediave spanjolle, dëshira e 26-vjeçarit është të qëndrojë te katalanasit, por duke parë vështirësitë që po përballet klubi dhe që minutazhin dhe i tij në fushën e lojës është i pakët, futbollistit me shumë mundësi do të pranojë kalimin në “St. James’ Park”.

Related posts

Media spanjolle kritikon MARCELON: I hutuar nga zërat për JUVENTUSIN

Isa.Autor

Klopp ndihet i rrezikuar, ja çfarë thotë për Messin në prag të Championsit

Delo.autor

Video/ Klubi i ri i beson numrin 10-të, zbulohet e ardhmja e sulmuesit të Kombëtares

Q.Autor

Leave a Comment