Ndeshjet Live Sport

LIVE/ EURO 2020: Belgjika shënon 6 gola në pjesën e parë, shkëlqen dhe Kroacia me Poloninë. Ja rezulatet

Kanë startuar në orën 20:45, tetë takimet e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020. Në fushë kanë zbritur edhe disa skuadra pretendente për ta fituar këtë trofe prestigjioz si Belgjika, Kroacia dhe Holanda, të cilat do të kërkojnë triumfin në shtëpi, për të siguruar sa më parë vendin e parë në grupet respektive.

Një përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo mes Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë. Te përfaqësuesja maqedonase aktivizohen nga minuta e parë plot 4 futbollistë me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për Musliun, Ademin, Alioskin, dhe Elif Elmas. Më poshtë mund të ndiqni të gjitha rezultatet dhe golat në kohë reale, për të teta sfidat:

REZULTATET LIVE:

HOLANDË-IRLANDË E VERIUT 0-0

KROACI-HUNGARI 3-0

Modriç 5′ , Petkoviç 24′, 42′  

BELGJIKË-SAN MARINO 6-0

Lukaku 28′, 41′ , Çadli 31′, Brolli 35′ (autogol), Aldervereld 43′, Tielemans 45+1′ 

AUSTRI-IZRAEL 1-1

Lazaro 41′ /  Zahavi 34′ 

LETONI-POLONI 0-2

Levandovski 9′ , 13′

MAQEDONIA E VERIUT – SLLOVENI 0-0

RUSI-SKOCI 0-0

SLLOVAKI-UELLS 0-1

Related posts

Barcelona konfirmon zyrtarisht transferimin e brazilianit Malcom (VIDEO)

Isa.Autor

Botërori i Rusisë, kriza ekonomike e Argjentinës do t’i heqë Messit fansin special

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Laçi-Skënderbeu. Rezultatit 1-0

Delo.autor

Leave a Comment