Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Barcelona-Sevilla. Rezultati 2-0

Lionel Messi është sërish titullar për Barçën, pasi shkëlqeu kundër Interit në Champions League dhe tregoi se dëmtimi i takon të kaluarës.

Ai do të tentojë të lë gjurmë edhe në takimin e sotëm, sidomos pas dështimit të Atletico Madrid, për t’iu afruar Real Madridit në renditje.

Aktualisht, Reali prin në La Liga me 18 pikë, pesë më shumë se Barça 13 pikë.

 

 

LIVE/ Barcelona – Sevilla 2-0

 

MINUTA 32/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Arturo Vidal.

MINUTA 27/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Luis Suarez.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

SFIDA ME TEUTËN/ Ultrasit e Demave bëjnë thirrje: Kampionët si në kohët e vjetra

Delo.autor

Valverde: Ai është unik dhe pikë. Kështu bën edhe Messi

Sadik.Autor

COVID-19/ Tronditet klubi i Serisë A, 14 raste pozitive me Koronavirus

Delo.autor

Leave a Comment