Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Flamurtari-Tirana. Rezultati 0-1

Flamurtari dhe Tirana luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e shtatë në Kategorinë Superiore.

Vlonjatët vijnë në këtë sfidë pas një humbje të thellë ndaj Bylisit javën e kaluar, dhe për formacionin e Sadedinit kërkohet kthesë, edhe pse gjendet në fundin e tabelës në krizë totale këtë nisje kampionati.

Nga ana tjetër, bardheblutë e Memës vijnë në një atmosferë të zymtë, pasi vetëm një javë më parë u mundën në derbi. Tirana duket se ka bërë “kokë turku” Erion Hoxhallarin, dhe ai ka mbetur jashtë kësaj sfide, ndërsa në krahun e tij aktivizohet Ismajlgeci. Edhe për Tiranën, kërkohet menjëherë fitore, për të rikthyer sado pak qetësinë në grup.

 

LIVE | Flamurtari-Tirana 0-1

GOLAT:  / Hasani 4′

 

KOMENTI LIVE

4’ GOOOOOL TIRANA 0-1/ Nis menjëherë me gol në Vlorë. Pas një kombinimi të bukur me Ngonë, Hasani del vetëm me Moçkën, dhe nuk fal me të djathtën e tij. Shkodrani shkon të festojë edhe me Memën.

3’ Sinjali i parë nga Tirana. Kobina kroson në zonë, Kale godet me të djathtën, por nuk koordinohet si duhet braziliani dhe nuk godet portën.

1’ Menjëherë goditje e lirë për Flamurtarit. Te topi Vrapi, kroson dhe Lika nuk e ka të vështirë të kontrollojë.

1′ Nis takimi në Vlorë.

 

 

FORMACIONET

FLAMURTARI: Moçka, Deliaj, Zeqaj, Sarris, Pjeshka, Nebihu, Vrapi, Ribaj, Rrapaj, Nikaj, Sukaj. Trajner: Dritan Sadedini.

bandicam 2019-10-05 16-35-19-012

TIRANA:  Lika, Vangjeli, Osmami, Imami, Ismajlgeci, Batha, Celhaka, Kale, Hasani, Kobinah, Ngo. Trajner: Ardian Mema.

bandicam 2019-10-05 16-36-00-828

Gjyqtar: Blerim Ziri

Related posts

“MILAN IA DEL PA IBRAN, NDËRSA INTER DËSHTON”/ Avokati i “Kuqezinjve”: Suedezi nuk i tha Lukakut majmun, por e quajti…

Delo.autor

“AI ËSHTË SHOKU IM, KA QENË KAPITENI…”/ Buffon flet mbi zgjedhjen e Contes: Ai duhet të vlerësohet nga tifozët pasi…

Delo.autor

Revulucion te Juventus/ Bardhezinjë bëhen gati për largimet, ndrysho gjysma e ekip

Sadik.Autor

Leave a Comment