Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton sfida Flamurtari-Tirana

Flamurtari dhe Tirana luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e shtatë në Kategorinë Superiore.

Vlonjatët vijnë në këtë sfidë pas një humbje të thellë ndaj Bylisit javën e kaluar, dhe për formacionin e Sadedinit kërkohet kthesë, edhe pse gjendet në fundin e tabelës në krizë totale këtë nisje kampionati.

Nga ana tjetër, bardheblutë e Memës vijnë në një atmosferë të zymtë, pasi vetëm një javë më parë u mundën në derbi. Tirana duket se ka bërë “kokë turku” Erion Hoxhallarin, dhe ai ka mbetur jashtë kësaj sfide, ndërsa në krahun e tij aktivizohet Ismajlgeci. Edhe për Tiranën, kërkohet menjëherë fitore, për të rikthyer sado pak qetësinë në grup.

 

LIVE | Flamurtari-Tirana 0-0

 

KOMENTI LIVE

1’ Menjëherë goditje e lirë për Flamurtarit. Te topi Vrapi, kroson dhe Lika nuk e ka të vështirë të kontrollojë.

1′ Nis takimi në Vlorë.

 

 

FORMACIONET

FLAMURTARI: Moçka, Deliaj, Zeqaj, Sarris, Pjeshka, Nebihu, Vrapi, Ribaj, Rrapaj, Nikaj, Sukaj. Trajner: Dritan Sadedini.

bandicam 2019-10-05 16-35-19-012

TIRANA:  Lika, Vangjeli, Osmami, Imami, Ismajlgeci, Batha, Celhaka, Kale, Hasani, Kobinah, Ngo. Trajner: Ardian Mema.

bandicam 2019-10-05 16-36-00-828

Gjyqtar: Blerim Ziri

Related posts

CHAMPIONS/ Inter zihet në befasi, Benzema nuk fal italianët (VIDEO)

Delo.autor

SITUATË QESHARAKE NË KAMPIONATIN MAROKEN/ Futbollistët bëjnë ‘selfie’ si Balotelli, ja çfarë i ndodh pas festës (VIDEO)

Delo.autor

MANCHESTER UNITED-LIVERPOOL/ Pas një asist nga Phillips, sulmuesi Jota ndëshkon “Djajtë e Kuq” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment