Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Inter-Juventus. Rezultati 0-1

Starton derbi i shumëpritur i Interit me Juventusit, që po zhvillohet pre orës 20:45 në “San Siro”.

Të dyja skuadrat futen në fushën e lojës, vetëm me një qëllim, fitoren. Ky derbi pritet me një interes të madh për vet faktin se Interi po kalon një formë të shkëlqyer, ku në gjashtë ndeshje ka po aq fitore, me Konten në stol.

Nga ana tjetër Juventusi ka 16 pikë, 2 më pak se zikaltrit, të cilët duan sot, një trepikësh ta çojnë diferencën në pesë.

Konte ka zgjedhur ta nisë ndeshjen me Lukakun dhe Lautaron në sulm, ndërsa Sarri çudit disi pasi ka lënë jashtë Higuainin dhe ka zgjedhur të nisë Dibala.

 

 

LIVE/ Inter – Juventus 0-1

 

MINUTA 4/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Paulo Dybala.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

LOJTARËT NUK PARAQITEN TEK KOSOVA/ Trajneri Challandes anulon stërvitjen, ja arsyeja…

Delo.autor

NGA ITALIA TEK ERIKSEN/ Rrëfehet trajneri De Biasi: Ju tregoj kombëtaret favorite për të fituar “EURO 2020”

Delo.autor

DEKLARATA/ Guardiola sulmon Federatën Argjentinase të Futbollit …

Sadik.Autor

Leave a Comment