Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton Derbi i Italisë Inter-Juventus

Starton derbi i shumëpritur i Interit me Juventusit, që po zhvillohet pre orës 20:45 në “San Siro”.

Të dyja skuadrat futen në fushën e lojës, vetëm me një qëllim, fitoren. Ky derbi pritet me një interes të madh për vet faktin se Interi po kalon një formë të shkëlqyer, ku në gjashtë ndeshje ka po aq fitore, me Konten në stol.

Nga ana tjetër Juventusi ka 16 pikë, 2 më pak se zikaltrit, të cilët duan sot, një trepikësh ta çojnë diferencën në pesë.

Konte ka zgjedhur ta nisë ndeshjen me Lukakun dhe Lautaron në sulm, ndërsa Sarri çudit disi pasi ka lënë jashtë Higuainin dhe ka zgjedhur të nisë Dibala.

 

 

LIVE/ Inter – Juventus 0-0

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

E PRESIN DY SUPER SFIDA/ Allegri bën “doktorin” para Milanit dhe Ajax-it

Bora Xhani

LVERPOOL MERR LAJMIN E KEQ/ Klopp për “çmendi”. Humbet edhe yllin tjetër në mbrojtje pas Van Dijk

Delo.autor

Kontrata e re e të drejtave televizive, kampionati spanjoll vendos rekord

Sadik.Autor

Leave a Comment