Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Inter-Juventus. Rezultati 1-2

Po luhet derbi i shumëpritur i Interit me Juventusit, që po zhvillohet pre orës 20:45 në “San Siro”.

Të dyja skuadrat futen në fushën e lojës, vetëm me një qëllim, fitoren. Ky derbi pritet me një interes të madh për vet faktin se Interi po kalon një formë të shkëlqyer, ku në gjashtë ndeshje ka po aq fitore, me Konten në stol.

Nga ana tjetër Juventusi ka 16 pikë, 2 më pak se zikaltrit, të cilët duan sot, një trepikësh ta çojnë diferencën në pesë.

Konte ka zgjedhur ta nisë ndeshjen me Lukakun dhe Lautaron në sulm, ndërsa Sarri çudit disi pasi ka lënë jashtë Higuainin dhe ka zgjedhur të nisë Dibala.

 

 

LIVE/ Inter – Juventus 1-2

 

MINUTA 80/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Gonzalo Higuain.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 18/ Inter barazon shifrat me golin e realizuar nga Lautaro Martinez me 11-metërsh.

MINUTA 4/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Paulo Dybala.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

Teuta e zgjidh me një gol diferencë, Shkëmbi “korr” fitoren e radhës (FOTO)

Isa.Autor

PËRFORCIME NË SEZONIN E ARDHSHËM/ “Djajtë e Kuq” i beson mbrojtjes së Serisë A, Solskjaer piketon 3 yje

Delo.autor

MOTO GP/ Rossi: I lumtur për “pole”, nuk e prisja këtë rezultat

Sadik.Autor

Leave a Comment