Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Granada. Rezultati 3-0

Reali dhe Granada do të luftojnë për kreun në La Liga.

Pas shtatë xhirove, Reali prin në La Liga me 15 pikë, kurse Granada e dyta me 14 pikë.

Odriozola starton në vend të Marcelos në mbrojtje në krahun e majtë, kurse Valverde në mesfushë në vend të Luka Modric.

James Rodriguez s’ka sërish minuta, ani pse nuk luajti në Champions League në barazimin 2-2 me Clube Brugge.

Kjo vërteton se ai nuk është lënë në shtëpi për të pushuar, thjesht nuk preferohet nga Zinedine Zidane.

 

 

LIVE/ Real Madrid – Granada 3-0

 

MINUTA 61/ Real Madrid thellon shifrat me golin e shënuar nga Eden Hazard.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

MINUTA 45+1/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Eden Hazard.

MINUTA 2/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Karim Benzema.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

TRONDITET FUTBOLLI SPANJOLL/ Mesfushori i REALIT: Lopetegui më tha të GODISJA…

Isa.Autor

FITOI TROFEUN E DYTË CHAMPIONS NË KARRIERË/ Shaqiri konfirmon: Sezonin e ri do të luaj me këtë klub…

Delo.autor

PRITET NJË MERKATO “SHPËRTHYESE”/ Ja formacioni i krijuar nga yjet që u skadon kontrata këtë verë

Delo.autor

Leave a Comment