Futboll Sport

MBROJTËSI I ITALISË REFUZON TË UDHËTOJË ME KOMBËTAREN/ 31-vjeçari bën gjestin e madh për fëmijët e sëmurë (FOTO)

Kombëtarja e Italisë vizitoi ditën e enjte spitalin e fëmijëve të sëmurë, në Romë.

ROME, ITALY - OCTOBER 10: PRESS at on October 10, 2019 in Florence, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Drejtuesit së bashku me lojtarët e kombëtares përshëndetën fëmijët, të cilëve iu sollën edhe shumë dhurata.

Gjithashtu ata  ofruan edhe bileta për stafin dhe për familjarët e fëmijëve, për të ndjekur nga afër ndeshjen e sotme kundër Greqisë, në stadiumin “Olimpico”. Pas këtyre kombëtarja u largua me autobus, për të vazhduar përgatitjet për këtë ndeshje.

Por, me pjesën tjetër të ekipin nuk udhëtoi mbrojtësi Açerbi, i cili qëndroi më shumë se të tjerët me fëmijët e sëmurë, duke u shprehur se do të largohej me taksi.ACERBI

Kjo ndodhi për shkak se mbrojtësi i Lacios i ka kaluar edhe vetë këto vështirësi, pasi është diagnostikuar dy herë me kancer dhe i është nënshtruar kimioterapisë. 31-vjeçari qëndroi me fëmijët e sëmurë, duke luajtur me to dhe duke iu sjellë sado pak lumturi atyre.

Related posts

LIVE/ “Liga e Kampionëve”: Startojnë pjesët e dyta, ekipet në kërkim të golit

Delo.autor

NGA PIQUE TEK SERGIO BUSQUETS/ Ja lojtarët që dikur ishin të paprekshëm dhe tani shpërfillen nga Barcelona

Delo.autor

VESI VDES ME SHPIRTIN/ BUFFON tregon se është ende më i MIRI NË BOTË (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment