Futboll Kategoria Superiore Sport

MBYLLET JAVA E 7 NË SUPERIORE/ Kampionat i “çmendur”, 4 ekipe kryesojnë Superioren. Ja renditja

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e shtatë, dhe tabela e klasifikimit ka marrë një konfigurim tejet interesant.

Plot katër janë skuadrat që gjenden në kryesim, me nga 12 pikë. Vllaznia, Bylisi, Teuta dhe Skënderbeu, ndajnë të gjitha kreun e tabelës, ndërkohë që më poshtë, në vendin e pestë dhe të gjashtë, renditen Partizani dhe Tirana me nga 11 pikë.

Kukësi mbetet në vendin e shtatë me 10 pikë, ndërsa vetëm vendi i tetë për Laçin, me 7 pikë. Luftëtari i parafundit në renditje, me 5 pikë, ndërsa mbyll Flamurtari me 2 pikë.

Related posts

SFIDA NDAJ NAPOLIT/ Zv. trajneri Martuskielo optimist : Synimi ynë i vetëm është….

Delo.autor

SULMUESI SHQIPTAR NUK DI TË NDALET/ Berisha shënon dopietë spektakolare me ekipin e tij (VIDEO)

Delo.autor

BESON TEK GARA PËR TITULL/ Guardiola: Të gjithë mund të surprizojnë, nuk ka më…

Delo.autor

Leave a Comment