Futboll Sport

PAMJET/ “Klasikja” e futbollit portugez degjeneron në dhunë! Lojtarët, stafet dhe stjuardët përleshen

Fundi i sfidës së “klasikes” së futbollit portugez mes Portos dhe Sportingut të Lisbonës degjeneron në dhunë.

Ndeshja e cila përfundoi në barazimin 2-2, në minutën e 90+10′ ka plasur gjithçka ku arbitri kryesor ka nxjerrë nga xhepi katër kartona të kuq, nga dy për çdo skuadër, mes tyre dhe ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe.

Një dhunë që u duk sikur nuk kishte fund ku edhe stjuardët e ndeshjes përfshihen në këtë përleshje duke goditur një lojtar të Sportingut, ku ky i fundit e kishte pështyrë.

Në Portugali këtë sherr që dukej sikur fusha e futbollit dukej si arenë boksi e kanë quajtur si një turp i madh.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Mesfushori i Liverpool infektohet me COVID-19, kombëtarja nuk ka lojtarë mjaftueshëm. Anulohet ndeshja

Delo.autor

Zbulohet emri i trajnerit të ri të Bayern Munich

Sadik.Autor

Ronaldo dhe “vesi” që po çmend stafin e Real Madrid

Sadik.Autor

Leave a Comment