Futboll Seria A Sport

MILAN-LECCE/ Tekniku Piol do të debutojë në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Milani do të presë sot në “San Siro” Leçen, në një sfidë ku kuqezinjtë do të kërkojnë vetëm tre pikët.

Në këtë ndeshje do të debutojë edhe tekniku i ri i “Djallit”, Stefano Pioli, i cili mori vendin e të larguarit, Marko Xhampaolo. Ky debutim i teknikut italian përkon edhe me ditëlindjen e tij, dhe dhurata më e mirë që ai do të kërkonte nga skuadra e tij, do të ishte një fitore në shtëpi përpara tifozëve të tij.

Situata në kampin kuqezi nuk është aspak e mirë, teksa në 7 ndeshje të zhvilluara deri tani kanë marrë vetëm 9 pikë. Kjo ka sjellë edhe irritimin e tifozëve, të cilët kanë dalë kundër klubit për vendimet e marra. Balotazhet për tu aktivizuar titullar në këtë ndeshje, ishin Leao-Piontek për majën e sulmit dhe Çalhanoglu-Rebiç për krahun e djathtë në sulm.

Formacionet Zyrtare:

OFICIAL

Milan: Donaruma, Konti, Muzakio, Romanjoli, Teo Hernandez, Paketa, Bilja, Kesi, Çalhanoglu, Leao, Suso. Trajner: Stefano Pioli.

Lecce: Gabriel, Mesarielo, Kalderoni, Rosetini, Lucioni, Taksidhis, Majer, Mankosu, Tabaneli, Falco, Babakar. Trajner: Fabio Liverani.

Related posts

NGA TURPËRIMI I BOATENG TEK GOLI ME KOKË/ Shijoni 10 “MAGJITË” e Leo Messit (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ Porteri i mohon golin Bayernit për çështje milimetrash (VIDEO)

Delo.autor

Tifozi vogël: “Ronaldo, je më i miri! Ndërsa Messi…”. “Është më i keqi”, replikon CR7

Q.Autor

Leave a Comment