Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SULMUESI SHQIPTAR VAZHDON SHKËLQIMIN NË KAMPIONATIN TURK/ “Bomberi” Muriqi nuk di të ndalet, shënon dhe i jep fitoren Fenerbahces

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e tij maft të mirë në kampionatin turk.

Bomberi i “Dardanëve” ka shënuar një tjetër gol te skuadra e tij, Fenerbahce, në takimin ndaj Denizlispor.

Muriqi shënoi golin e dytë për ekipin e tij las asistimit të kapitenit Emre.

Ky është goli i katërt në këtë edicion në Superligën e Turqisë për ‘bomberin’ kosovar duke qenë nja nga pikat më të forta për Fenerbhacen.

 

Related posts

E BUJSHME/ Mbrojtësi i kombëtares mund të transferohet tek Napoli

Isa.Autor

Tommy Docherty: Mourinho do hante veten e tij, po të ishte çokollatë

Sadik.Autor

Mbappe në gjurmët e Cristiano Ronaldos/ Sezonin e ardhshëm do të luajë me numrin e tij

Sadik.Autor

Leave a Comment