Futboll Sport

NGATËRRUAN HIMNIN E SHQIPËRISË/ UEFA merr vendimin për Francën, ja dënimi

Ndeshja e humbur e Shqipërisë ndaj Francës, me rezultatin 4-1, do të mbahet mend për gabimin që ndodhi me himnin tonë kombëtar.

Në vend që të dëgjohej himni ynë kombëtar përpara nisjes së ndeshjes, u dëgjua himni i Andorrës.

Kjo ngjarje bëri xhiron e mediave në Europë dhe uli imazhin vendit organizator dhe UEFA-s.

Për këtë ngatërresë, UEFA e ka dënuar Francën me 20 mijë euro gjobë, sipas asaj që raportojnë mediat franceze.

Related posts

NGA SENSI TEK ZANETTI/ Ja deklaratat për Mauro Icardin i cili transferua tek PSG

Delo.autor

MILINKOVIC-SAVIC TEK MILANI/ Ja vendimi PËRFUNDIMTAR i LAZIOS për SERBIN

Isa.Autor

PËRBALLJA FRANCË-SHQIPËRI/ Nis shitja e biletave për sfidën në “Stade de France”, ja çmimi

Delo.autor

Leave a Comment