Futboll Sport

NJË TJETËR BETEJË NË HORIZONT/ “Los Blancos” dhe Barcelona në sulm për yllin e Serisë A…

Një tjetër luftë në horizont, do të ketë mes Barcelonës dhe Reali.

“Mundo Deportivo” shkruan se dy klubet e mëdha spanjolle janë në ndjekje të yllit të Napolit, Fabian Ruiz. Katalanasit e ndoqën lojtarin, në ndeshjen me Leçen, aty ku i pranishëm ishte Abidal, për ta vëzhguar nga afër.

fabian-ruiz-3

Por, Reali duket se ka një plan më të mirë për të arritur te spanjolli. Madrilenët kanë një as nën mëngë që që quhet Hames Rodrigez, lojtar i cili pëlqehet shumë nga Ançeloti. Duke parë se Pogba dhe Eriksen nuk po vijnë, Perez është gati të hidhet në sulm.

Napoli është e qetë, pasi lojtari është i lidhur me një kontratë disa-vjeçare. Kështu që De Laurentis nuk do të niste bisedimet pa një ofertë 60 milionëshe në tavolinën e tij.

Related posts

Dortmund-Wolfsburg, verdhezinjtë kanë zbutur “Ujqërit” në 5 ndeshjet e fundit

Q.Autor

Vendosën finalen, gjyqtarët largohen nga fusha të rrethuar nga policia (VIDEO)

Sadik.Autor

“EURO 2020” U-21/ Poloni-Belgjikë, bollëk golash në sfidën hapëse

Delo.autor

Leave a Comment