Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

NUK ENDE KA NJË EMËR/ Stadiumi “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, gati për Francën (VIDEO)

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një emër.

Në videot e mëposhtme të siguruara nga Top Channel mund të shikoni se gjithçka është drejt përfundimit teksa mbeten vetëm detajet e vogla që ai të jetë gati.

Shqipëria ndeshjet e radhës i ka jashtë fushe, kundër Turqisë më datë 11 tetor dhe me Moldavinë më datë 14 tetor.

Ndeshjet e kombëtares mund ti ndiqni në platformën Digitalb.

Më pas në datën 14 nëntor do të presim Andorën dhe me 17 nëntor ndeshemi kundër Francës, në stadiumin më të ri që do i shtohet vendit pas rikonstruksionit.

Related posts

Ancelotti e tepron me parashikimin e ndeshjes Milan- Juventus

Sadik.Autor

Ronaldo: Eliminimi është i tmerrshëm, por trajneri Tite të mos largohet

Isa.Autor

LIGA E KOMBEVE/ Zvicra dyfishon ndaj Islandës, njihuni me të gjitha rezultatet

Isa.Autor

Leave a Comment