Futboll Kategoria Superiore Sport

BLLOKIMI I MERKATOS NGA “CAS”/ Çështja “Çinari”, ja shpresa e fundit për Partizanin

Çështja “Çinari” i ka dhënë një goditje të fortë Partizanit në prag të sezonit të ri, pasi e ka privuar nga shumë plane dhe lëvizje.

KAS-i me vendimin e ndërmjetëm la në fuqi dënimet e FIFA-s për të kuqtë, por situata mund të ndryshojë në përfundim të gjykimit të çështjes, pasi dihet se Partizani ka ngritur padi në KAS ndaj FIFA-s, Istras, Vllaznisë dhe lojtarit të tyre Erald Çinari.

KAS-i i Lozanës në përgjigjen e dhënë përmes e-mailit për “Panorama Sport” ka konfirmuar se vijon procesi për këtë çështje, por akoma nuk është përcaktuar data e gjyqit. KAS-i në faqen e tij ka publikuar kalendarin e gjyqeve deri më 9 dhjetor, por çështje “Çinari” nuk figuron askund deri në këtë datë.

Related posts

MERKATO E BUJSHME/ Real Madrid i “çmendur” pas yllit të Tottenham, ja sa këkojnë anglezët për ta lënë të lirë

Delo.autor

Rrezikoi të ishte “shkatërrimtari” i Liverpool, Van Dijk flet për penalltinë

Isa.Autor

Cabrini: Juventus-Napoli një klasike e futbollit italian

Sadik.Autor

Leave a Comment