Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN MARASH KUMBULLA/ Mbrojtësi i Kombëtares i shënon super gol me kokë Sampdorias (VIDEO)

Fantastik mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla! Talenti 19-vjeçar vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Veronës! Pasi neutralizoi Piontek dhe Ronaldon, shqiptari tashmë ka arritur të gjejë edhe rrugën e rrjetës, duke u shndërruar në një protagonist absolut te skuadra e tij.

Në minutën e 9-të, pas një ekzekutimi nga këndi, shqiptari ka kërcyer më shumë nga të gjithë duke realizuar një supergol me kokë. Verona udhëheq 1-0 ndaj Sampdorias.

 

Related posts

Real Madrid gati për historinë, këto janë 5 arsyet pse madrilenët fitojnë Champions League

Sadik.Autor

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES ËSHTË PA EKIP/ Ivan Balliu shumë pranë transferimit në Angli tek klubi…

Delo.autor

ALVES PËR NEYMARIN/ Do të maturohet nga kritikat e Kupës së Botës

Isa.Autor

Leave a Comment