Futboll Seria A Sport

DERBI I ITALISË/ Rekord mbi rekorde, shiten biletat Inter-Juventus

Në një kohë kur nesër pritet të luhet ndeshja Inter- Juventus, duket se derbi italian ka vendosur rekorde.

Mësohet se janë shitur të gjitha biletat dhe se mbi 75 mijë persona do të jenë në stadium për të ndjekur përballjen e dy skuadrave.

Nga shitja e tyre është bërë e mundur mbledhja e më shumë se 6.5 milionë eurove.

Ethet e derbit të Italisë kanë pushtuar tifozë nga 100 vende të ndryshme të botës, ku mbi 20% e biletave janë blerë nga jashtë Italisë.

Takimi pritet të ndiqet nga 200 vende.

Related posts

“NUK ËSHTË E THJESHTË TË…”/ Titullari i Real Madrid: Vuaj këtu, nuk kam shokë!

Delo.autor

DHUROI SPEKTAKËL ME KLUBIN E RI NË SPANJË/ Barcelona do ta kishte zili golin e ish-sulmuesit të Realit (VIDEO)

Delo.autor

KËRKOJNË PËRFORCIME NË EKIP/ Milan dhe Juventus në garë për yllin e Ajax. E duan në janar por…

Delo.autor

Leave a Comment