Futboll Kategoria Superiore Sport

PO SHKËLQEN ME KAMPIONËT E SUPERIORES/ Sulmuesi grumbullohet nga ekipi kombëtar…

Sulmuesi i Partizanit Brajan Braun, është do të jetë pjesë e kombëtares së Xhamajkës, për ndeshjet e tetorit.

Xhamajka do të përballet me Aruba-n, në 13 dhe 16 tetor, në ndeshjet e vlefshme për Konkakaf Liga e Kombeve. Pikërisht për këto dy ndeshje, Kombëtarja afrikane ka vendosur që të përfshijë në listën e lojtarëve të grumbulluar, edhe sulmuesin e Partizanit.

Lojtari u afrua te të kuqtë në merkaton e verës, teksa në ndeshjen me Kukësin në Superkupë arriti të shënojë tre gola shumë të bukur.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, klubi i kuq i uron futbollistit shumë suksese dhe një përfaqësim pozitiv me ekipin përfaqësues.

Related posts

ISH-YLLI I “KUQEZINJVE”/ Shevchenko për 21-vjeçarin e Milanit: Nuk e ka treguar akoma të gjithë…

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Pogba javën tjetër do të firmosë për…

Delo.autor

Novak Djokovic nis rehabilitimin 5 ditë pas operacionit në bërryl

Q.Autor

Leave a Comment