Boks MMA Sport

VAZHDON ECURINË E TIJ TË FRIKSHME NË “UFC”/ Adesanya FITON titullin KAMPION me një “KO” të dhunshëm

Israel “The last StyleBender” Adesanya ka arritur të fitojë titullin e middleweight në UFC përballë Robert Whittaker. Adesanya ka hedhur me KO kampionin e botës në UFC 243 të zhvilluar në Melbourne në Australi.

Nata e përjetuar në Australi ishte magjike, pasi ishin rreth 60 mijë persona që e panë ndeshjen nga stadiumi “Marvel”. Adesanya hyri më me shumë besim dhe hodhi në tapet Whittakerin në raundin e dytë pas vetëm 3 minutash e 33 sekondash në ring.

30-vjeçari vazhdon ecurinë e tij të frikshme me 18 fitore dhe 0 humbje në MMA. Whittaker humbet titullin dhe tani ka një rekord prej 20 fitoresh dhe 5 humbjesh.

Related posts

ZYRTARIZOHET RIKTHIMI I LEGJENDËS/ Frank Lampard prezantohet trajner i ri i Chelseat: Jam krenar…

Delo.autor

Nis në Korçë, Teuta kërkon 3 pikët jetike ndaj Skënderbeut të shpallur kampion

Sadik.Autor

I PENALIZUAR NGA DËNIMET E DISIPLINËS/ Biletat dhe tifozët kthehen në “minierë ari”, ja shuma që ka arkëtuar Tirana

Delo.autor

Leave a Comment