Futboll Seria A Sport

PO SHKËLQEN NË BRAZIL/ Refuzon transferimin në Kinë sulmuesi i Inter…

Sulmuesi brazilian Gabigol, që këtë sezon po shkëlqen në vendlindjen e tij me skuadrën e Flamengo, ka refuzuar transferimin në Kinë. “Gazzetta Dello Sport” raporton se Beijing Guoan dhe Guangzhoiu Evergrande janë interesuar për sulmuesin 23-vjeçar.

Gabigol është nën kontratë me Interin deri në vitin 2022. Zikaltërit e kanë lënë lojtarin te Flamengo në formë huazimi deri më 31 dhjetor, ku gjatë këtij viti ka shkëlqyer: 32 gola në 43 ndeshje me Flamengo.

Për këtë arsye, ekipet kryesore kineze janë interesuar për sulmuesin Gabigol, që ka refuzuar transferimin. 23-vjeçari pret që të qëndrojë te Flamengo, që pritet të blejë 100% kartonin e lojtarit.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Presidenti i Getafe: Nuk do të fluturojmë drejt Italisë, le të…

Delo.autor

KUPA E SHQIPËRISË/ “Blutë” përfutojnë një penallti, Ibraimi ndëshkon Tiranën nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

Zhvillohet mbledhja e parë e ekzekutivit të FSHF/ Duka: Për katër vite…

Q.Autor

Leave a Comment