Futboll Sport

SIGUROI KUALIFIKIMIN PAS FITORES NDAJ GREQISË/ Flet Mancini: Luajtëm shumë mirë, por nuk duhet të përdorim…

Italia siguroi kualifikimin për në Europianin e vitit 2020, pas fitores 2-0 ndaj Greqisë, dhe në mikrofonët e “Rai Sport”, trajneri Roberto Mançini, e vlerëson paraqitjen e ekipit të tij, ndërsa e shijoi tej mase këtë mbrëmje.

“Ishim shumë mirë sonte. Falenderoj publikun e ‘Olimpicos’ që na mbështetën edhe pse në pjesën e parë nuk ishim shumë shkëlqyes. Ia dedikojmë këtë fitore fëmijëve të spitalit Bambin Gesu. Zakonisht skuadrat na presin në mbrojtje, dhe nuk duhet të përdorim aq shumë topat e gjatë, veçanërisht në një fushë të lagësht si kjo” – u shpreh Maçini.

Related posts

“PLAS” TEK GJIGANTI I ITALISË/ Tifozët shumë afër bojkotit, ja çfarë pritet në stadium

Delo.autor

KËRKON PËRFORCIME PAS DËMTIMEVE/ Kampionët e Francës synojnë të marrin në janar mbrojtësin e Juventus…

Delo.autor

INTER-REAL MADRID/ Kompanitë e basteve shikojnë “Zikaltërit” favoritë, ja formacionet e mundshme…

Delo.autor

Leave a Comment