Futboll Sport

SKEMA/ Ja formacioni i mundshëm i Shqipërisë në përballjen ndaj Turqisë (FOTO)

Të premten në stadiumin “Sukru Saracoglu” Turqia pret Shqipërinë në përballjen aq shumë të rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian 2020.

Pa dyshim që turqit janë skuadra favorite për ta fituar takimin pasi po kalojnë një formë të mirë.

Ndërsa në krahun tjetër, kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja nuk kanë çfarë të humbin dhe do të kërkojnë fitoren me çdokush.

Tekniku italian pritet që në këtë përballje të rreshtohet me skemën 3-5-2, ku reparti i sulmit do t’i besohet Manajt dhe Cikalleshit.

‘Panorama Sport’ ka publikuar variantin 1 si më të mundshmin për përballjen ndaj Turqisë.

Image

Related posts

SUPER SFIDA NDAJ BOKSIERIT LUIS ORTIZ/ Kampioni i botës Wilder shpalos objektivin: Do të thyej rekordin e Mayweather…

Delo.autor

Evertoni shokon Rooneyn me vendimin e ri, ja plani i klubit anglez

Sadik.Autor

“NUK DO TË RIKTHEHEM KURRË TEK MILAN”/ Rrëfehet Berlusconi: Ju tregoj cila është ëndrra ime…

Delo.autor

Leave a Comment